IndeksCalendarLatest imagesFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

 

 Ogólny Poradnik dla Początkujących

Go down 
AutorWiadomość
Spiritus
Bóg
Spiritus


Poziom Postaci : 999
Exp : 9999
HP : 9999
MP : 9999
Klasa Główna : Wojownik
Klasa Poboczna : Obrońca
Płeć Gracza : Female
Posty : 135
Data Wezwania : 16/02/2020
Pochodzenie : Chaos

Ogólny Poradnik dla Początkujących Empty
PisanieTemat: Ogólny Poradnik dla Początkujących   Ogólny Poradnik dla Początkujących EmptyPią Cze 05, 2020 3:28 pm

1. Nie masz najmniejszego pojęcia od czego zacząć? Nie martw się. Zajrzałeś w dobre miejsce. Niżej znajdziesz punkty mówiące ci krok po kroku co masz zrobić żeby zacząć grę. Więc pierwszy punkt możesz uznać za odhaczony, bo znalazłeś odpowiednie miejsce by zacząć swoją wędrówkę! Zaznaczę od razu w tym punkcie - NIE MUSISZ ZNAĆ GIER FINAL FANTASY ŻEBY GRAĆ NA FORUM! Opieramy swoją mechanikę, potwory i klasy na grach FF, ale znajomość ich nie jest wymagana by grać swoją postacią jak w zwykłym świecie Fantasy. Oczywiście, jeśli w przyszłości chcesz postać Kanoniczną, to jednak coś musisz wiedzieć, ale i bez tego da się obejść~

2. Dobra, ale teraz tak serio, od czego mam zacząć? Być może zrobiłeś już sobie konto albo i go nie zrobiłeś, ale mam nadzieję, że twój login to imię i nazwisko postaci. Nie? Nic nie szkodzi, przy założeniu karty postaci administracja zmieni twój Nick, więc nie panikuj jeśli nagle nie będziesz mógł się zalogować. Cóż... Do karty postaci jednak daleko, bo przydałoby się wiedzieć co nieco o samym forum, żeby wiedzieć co za postać zrobić, dlatego powinieneś dokładnie przejrzeć każdy temat znajdujący się w PORADNIKACH. Wiem, że nie każdy lubi długie lektury, ale zapewniam cię, że znajdziesz tam najważniejsze informacje i wytyczne, które pomogą ci lepiej zrozumieć co się dzieje na forum.

3. No dobra, przeczytałem, co teraz? Teraz, możesz założyć swoją Kartę Postaci podążając wedle wytycznych wpisanych we WZORZE KARTY POSTACI. Skopiuj znajdujący się tam w kodzie wzór, po czym w samych KARTACH POSTACI zrób temat zatytułowany IMIENIEM I NAZWISKIEM swojej postaci. Jeśli należysz do tych bardziej kreatywnych osób, które lubią dekorować swoje karty, robić im tło, w ogóle bawić się kodami HTML lub CSS, proszę bardzo. Nie ma problemu, wygląd karty zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Ważne, żeby była poprawna gramatycznie, napisana według regulaminu i wytycznych podanych we Wzorze i zawierała informacje NIEZBĘDNE, jak i takie które po prostu chcesz dodać jako ciekawostkę, jak np. ulubiony owoc czy warzywo.

4. Zaraz, czemu ekwipunek i hajsy zniknęły z mojej karty postaci? To znaczy, że karta została zaakceptowana, a niżej pod nią masz post od Administracji, który będzie regularnie edytowany, za każdym razem kiedy zdobędziesz coś nowego. Razem ze zdobyciem nowych rzeczy, ty albo Mistrz Gry który dał ci tą rzecz, musicie napisać post pod kartą, w którym będzie zawarte jaką nową rzecz dostaliście, po czym pojawi się ona ogólnie w ekwipunku jako szybki wgląd posiadanych rzeczy. To zabezpieczenie, żeby w twoim ekwipunku nie pojawiły się rzeczy, który nie powinno tam być oraz będzie można łatwo sprawdzić kiedy zdobyłeś jakieś rzeczy oraz kiedy je straciłeś. Takiej samej regulacji podlega twój stan HP i MP (Które musisz aktualizować w swoim profilu) i wydane Gile.

5. Oke, założyłem kartę. Co mogę robić? Teraz możesz robić już co chcesz. Nie oczywiście dosłownie, aż takiej swobody sam nie masz. Możesz pisać z innymi graczami, zgłaszać się po questy, robić sobie polowania, znaleźć zwierzaczka, ogólnie dbasz o rozwój swojej postaci. Przyjmujemy sandboxową zasadę, każdy z każdym, ale jeśli masz pomysły co do tego co mogłoby się stać z twoją postacią - nie ma problemu. Zawsze możesz znaleźć też MG który poprowadzi dla ciebie jakąś sesję, wystarczy że się z nim dogadasz i wytłumaczysz czego oczekujesz. Co prawda ma prawo to urozmaicić w taki sposób w jaki on by chciał i poprowadzić też trochę po swojemu, ale to raczej typowa zasada grania z Mistrzem Gry, hm?

6. A tak w sumie to... Masz pytania, które wciąż wymagają odpowiedzi? Nie ma problemu. Nie mogę przewidzieć jakie zadasz, więc po prostu przyleć na Chatbox niżej albo napisz wiadomość prywatną do mnie lub do Materii, postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie.
Powrót do góry Go down
https://dissidiafinalfantasy.forumpolish.com
 
Ogólny Poradnik dla Początkujących
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dissidia Final Fantasy :: Organizacja :: Poradniki-
Skocz do: